Nejnovější recenze ze sekce Bateriové gripy

Ověřený zákazník VK Foto Ověřený zákazník

Přidáno: 20. dubna 2015

Zakoupeno v VK Foto

• Zpracování
  • Zatím žádné

Kvalitní produkt, zlepší držení fotoaparátu pro focení na výšku, zvýšení kapacity baterie vložením druhé do gripu.
V gripu je prostor na rezervní SD kartu - jen mechanické pouzdro, ne aktivní připojení.

Bateriový grip pro Nikon D800

Bateriový grip pro Nikon D800

Anonym Anonym

Přidáno: 17. dubna 2015

• Sedí jak má
  • Voliče a spoušť fungují bez zpoždění
  • Je pevný
  • Pohodlné držení
  • CENA oproti originálu MB-D12 od Nikonu

Používám tento grip na své D810 a jsem velmi spokojen. Grip se příjemně drží, tlačítka a ovládací prvky fungují perfektně a bez zpoždění. Rozhodně levnější a kvalitativně srovnatelná alternativa k originálnímu gripu od Nikonu , který má nehoráznou cenu. Je to sice umělá hmota, ale zdá se, že něco vydrží. Dříve jsem od tohoto výrobce měl již jeden grip pro D7000 a fungoval bez problémů po celou dobu používání starého fotoaparátu.

Bateriový grip Sony VG-C77AM

Bateriový grip Sony VG-C77AM

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 9. dubna 2015

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• teprve s vertical gripem je foťák kompletní :)
  • všechny prsty se mají o co opřít při držení fotoaparátu v horizontální poloze
  • focení ve vertikální poloze je pohodlné, ergonomie je v pořádku
  • dvě baterie v gripu zvyšují dobu fungování fotoaparátu. Když se jedna vybije, je možné ji vyjmout a nabít. Stačí, když je vložená jedna z nich
  • důležitá tlačítka a joystick jsou umístěny na gripu
  • i VG by měl být podle dostupných informací odolný proti dešti a prachu.
  • stále jsem si úplně nezvykl na rozmístění ovládacích prvků na gripu. Na těle fotoaparátu už dokážu najít potřebný volič, aniž bych musel přestat sledovat hledáček, u VG se musím občas podívat co mačkám
  • joystick na VG má jinou tuhost než na těle fotoaparátu. Na VG je tužší
  • také spoušť je jinak citlivá. Opět je na těle přístroje citlivější než na VG, což občas způsobuje, že při focení ve vertikální poloze spoušť "nedomáčknu"
  • vertical grip u mé Minolty Dynax 7 umožňoval použití AA baterií i těch, které se vkladaly do těla přístroje. Z mého pohledu byl VG daleko propracovanější. V případě nutnosti člověk sežena AA články téměř všude
  • spojení VG a těla fotoaparátu se děje přes prostor pro baterie. Myslím, že by bylo vhodnější udělat to přes komunikační patici jako je to zřejmě u VG pro a99. Minolta Dynax 7 to měla také, což umožnilo volit mezi napájením z baterie v těle, nebo z VG
  • z hlediska designu bych si uměl představit plynulejší přechod mezi tělem a VG
  • červený řecký znak alfa příliš nekorespunduje se stříbrným provedením na těle fotoaparátu, ale to je opravdu detail

Na focení s VG jsem si už natoli zvykl, že si fotoaparát bez tohoto doplňku příliš neumím představit. Docela byl problém sehnat nějaký kus, abych nemusel čekat 2-3 týdny. Vyřešil jsem to přes německého prodejce a ještě ušetřil oproti standardní ceně v ČR. Aktivně fotím od začátku 90. let. Už mám tedy něco nafoceno a možná proto je v kolonce "Proti" tolik bodů, Nijak zvlášť to nesnižuje užitnou hodnotu VG, ale jsou to věci, které jsem za těch pár dní zaznamenal.

Bateriový grip Aputure BP-D5100

Bateriový grip Aputure BP-D5100

Přidáno: 8. dubna 2015

• Nízká cena
  • Občas se fotoaparát vypne a je třeba s gripem zahýbat, asi nesedí přesně kontakty.

Za tu cenu použitelný.

Bateriový grip Sony VG-C1EM

Bateriový grip Sony VG-C1EM

Přidáno: 1. dubna 2015

• Kvalitní konstrukce
  • Pevný úchop
  • Zvýší výdrž fotoaparátu dvojnásobně
  • Dvířka akumulátoru od fotoaparátu se vycvaknou a zacvaknou do gripu
  • Ovládací prvky, dvě kolečka, spoušt, zámek
  • Solidní vzhled
  • Akumulátory nelze nabíjet přes USB těla

Spokojenost, dělá co má. Tělo fotoaparátu se dobře drží, ještě lépe vypadá a zdvojnásobí se výdrž. Jedinou nevýhodou je nemožnost napájet akumulátory v gripu přes tělo foťáku připojeným USB kabelem.

Bateriový grip Phottix BG-D7100

Bateriový grip Phottix BG-D7100

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 15. února 2015

Zakoupeno v Aaron

• ergonomie, kvalita zpracování
  • tlačítko AE-L/AF-L má "gumový" chod a spíná až na konci dlouhé dráhy stisku

Při focení na výšku a použítí tlačítka AE-L/AF-L jako AF-ON je sepnutí tlačítka nejisté a nepohodlné. Jen kvůli tomu jsem odebral dvě hvězdičky, protože grip jsem si pořídil hlavně pro focení na výšku a ne kvůli druhé baterii.
Prošly mně rukama čtyři gripy.
Jeden jsem vrátil ze stejného důvodu, u druhého jsem ztrhal převod pro uchycení (dotahujte s citem, nelze reklamovat), Phottix jsem vrátil a teprve čtvrtý splňuje vše co jsem od gripu očekával.
Kromě toho co jsem posal, je battery grip Phottix solidní výrobek.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 2. února 2015

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Ergonomická součást těla K-3, lépe se drží, všechna talačítka po ruce, možnost požít AA baterie.
  • Nic.

Výrazný posun v kvalitě ovládání foťáku.

Bateriový grip Meike BG-E7

Bateriový grip Meike BG-E7

Ověřený zákazník ecmarket.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. ledna 2015

Zakoupeno v ecmarket.cz

• protože je nutné mít nahradní baterii

doporučuji tento produkt těm, kteří hodně fotografují a potřebují mít baterii k dispozici.

Přidáno: 10. ledna 2015

Zakoupeno v Comfor.cz

• kvalitní materiál gripu i nalepovací části
  • vyšší cena

Doporučuji všem majitelm fotoaparátů řady Sony Syber Shot RX100, zvláště těm, kteří mají větší ruce, pro dobrý a jistější úchop fotoaparátu.

Bateriový grip Aputure BP-D3200

Bateriový grip Phottix BG-70D

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 26. prosince 2014

Zakoupeno v Aaron

• Oproti originálu výborná cena. Jinak si myslím že je stejný jako originál.

Doporučil bych každému.

Bateriový grip Aputure BP-E10

Bateriový grip Aputure BP-E10

Přidáno: 20. prosince 2014

• Pohodlnější focení na výšku
  • Lepší pocit při držení foťáku
  • Dvě baterie
  • O něco rychlejší reakce a zpracovávání fotek
  • Plasty působí lehce "fórově", ale zatím nic nevrže

Když to vemu kolem a kolem, grip svou funkci plní bez potíží takže není moc co vyčítat. Snad jen to výše zmíněné srandovnější působení plastů, oproti plastům na těle pomalu vypadají že se vám rozpadnou v ruce, ale při uchopení jsou příjemné pro dlaň, nevržou a velké pohyby dílů jsem nezaznamenal, takže ten vzhled se dá lehce odpustit. Co bych zmínil je horší přístup k SD kartě, ale člověk jí nemění tak často a je to vlastnosti gripů, takže to nemohu snad dát ani jako zápor... Ale když po celodenním focení člověk kartu zaplní a něco mu při výměně kvůli tomu uteče, věřím že to dokáže hnout objektivem :)

Bateriový grip pro Nikon D7000

Bateriový grip pro Nikon D7000

Ověřený zákazník Daganet s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 20. prosince 2014

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• je bez chyby
  • na nic jsem nepřišel

mohu jen doporučit, proč dávat 4x víc za originál když se to od něj nijak neliší

Bateriový grip pro Nikon D7100

Bateriový grip pro Nikon D7100

Ověřený zákazník Daganet s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 16. prosince 2014

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

Vynikající.
Umožňuje dobré uchopení a držení fotoaparátu. Pevně drží na těle fotoaparátu. Vynikající je vybavení na gripu pro fotografování na výšku.To je dobře funkční a dobře přístupné. Velmi dobrá cena..
Doporučuji všem, kteří hledají kvalitní grip pro NiD7100.

Bateriový grip Aputure BP-D10

Bateriový grip Aputure BP-D10

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 15. prosince 2014

Zakoupeno v Afoto

• Výrobce si dělá ze zákazníků jednoduše legraci.
  • Hodí se pouze jako atrapa do výlohy, to myslím opravdu vážně.
  • Krásně nafoceno a okecáno.
  • Jako příslušenství ke značce Nikon se tento produkt nedá ani hodnotit.

Naprosto nefunkční šmejd. Ale levný. Ještě bych podle vzoru našich severních sousedů přídával jeden navíc z darma dla pana :-) . Koupil jsem pouze jako madlo, ale myslím že se tohle za krátký čas úplně rozpadne. Naletěl jsem.

Přidáno: 21. listopadu 2014

Zakoupeno v Comfor.cz

• Mnohem větší pohodlí při ovládání jednou rukou

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. listopadu 2014

Zakoupeno v Megapixel.cz

výrazně ulehčuje držení přístroje

Přidáno: 6. listopadu 2014

• Plně srovnatelný s originálem
  • Výrazně nižší cena
  • Fotoaparát se díky němu drží mnohem lépe
  • Příjemný materiál pogumované části
  • Možnost 2 battery packy nebo 6 monočlánků
  • Zátím žádné proti

Čínská kopie drahého originálu od Canonu. Velice dobře se drží a umožňuje pevný a jistý úchop. Navíc druhé tlačítko spouště umožňuje pohodlné focení na výšku. Koupě tohoto gripu je rozhodně dobrá volba.

Slávek Slávek

Přidáno: 27. října 2014

• utěsněný proti neduhům počasí
  • v balení dva typy "šuplíků" jeden na klasickou baterii stejnou jako u těla a druhý na tužkové baterie
  • uvnitř se dá navíc schovat náhradní karta

splnil očekávání - dobře se díky němu drží foťák na výšku + prodloužení výdrže aparátu

Přidáno: 26. října 2014

perfektni